O nas

"Bajkowe Przedszkole" w Zgierzu.

Jest to miejsce gdzie spełniają się dziecięce pragnienia. Tutaj odkrywamy talenty, wspieramy zainteresowania i pasje dzieci. Wprowadzamy malców w świat wartości społecznych i estetycznych. Poszerzamy dziecięca wiedzę z różnych dziedzin życia, oraz rozwijamy umiejętność prezentowania swoich osiągnięć. Dzieci uczą się wypowiadać poprzez sztukę, muzykę, małe formy teatralne, sztuki plastyczne, taniec oraz rywalizacje sportową. Zapewniamy naszym wychowankom lepsze szanse edukacyjne, inicjujemy działania wspomagające rozwijanie pozytywnego obrazu samego siebie. Dobrze przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole. Nasza oferta dostosowana jest do potrzeb wspołczesnego rynku edukacyjnego i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających odbiorcow.

Nasze Przedszkole posiada:

  • Duże, przestronne sale do zajęć edukacyjnych, doposażone w rożnorodne kąciki zainteresowań dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w wieku 3- 6 lat.
  • 2 przestronne jadalnie (dla dzieci młodszych oraz starszych).
  • Pracownię informatyczną doposażoną w nowoczesny sprzęt komputerowy do zajęć z dziećmi.
  • Gabinet specjalistów.
  • Bogatą biblioteczkę z literaturą psychologiczno- pedagogiczną dla nauczycieli i rodziców.
  • Przestronną umywalnię.
  • Duży ogród wyposażony w sprzęt atrakcyjny i bezpieczny dla dzieci.

Przedszkole jest usytuowane przy zbiegu dwóch ulic, w związku z tym są lepsze warunki dojazdowe.

Przedszkole jest dobrze doinwestowane i sukcesywnie, na miarę aktualnych potrzeb modernizowane. Nasi wychowankowie mają tu doskonałe warunki do wszechstronnego, harmonijnego rozwoju, a rodzice poczucie, iż zostawiają swoje pociechy w miejscu dla nich przyjaznym i bezpiecznym, które bez wątpienia nazwać można drugim domem. Mocną strona placówki jest dobrze wykwalifikowana kadra. Jesteśmy ludźmi z pasją, którzy działają w myśl idei „ gdy robisz to co kochasz, nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”. Dbamy o wszechstronny rozwój własny, jesteśmy otwarci na coraz to nowe pomysły i projekty. Poszerzamy nasza wiedzę i umiejętności w pracy z dziećmi, doskonaląc swój warsztat poprzez udział w rozmaitych kursach doskonalących, kwalifikacyjnych, studiach podyplomowych. Tworzymy zgrany zespół , chętnie ze sobą współpracujemy, inspirujemy się wzajemnie i wspieramy w wszelkiego rodzaju inicjatywach na rzecz przedszkola. Animatorem naszych działań jest pani Dyrektor , która skutecznie „zaraża” nas rzetelnością i solidnością w działaniu. Idziemy z duchem czasu, jako jedni z pierwszych w mieście, mamy w naszym gronie pedagogicznym dwóch mężczyzn, którzy cieszą się entuzjastycznym nastawieniem dzieci.
Również jako jedni z pierwszych w Zgierzu , jesteśmy przedszkolem dwujęzycznym, oferujemy naszym przedszkolakom język angielski i niemiecki.
Stawiając jako priorytet dobro dziecka, jego wielokierunkowy rozwój, współpracujemy z wykwalifikowanymi specjalistami, prowadzącymi zajęcia dodatkowe:
-rytmika
-religia
-gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
-zajęcia z psychologiem
-zajęcia z logopedą
-zajęcia z pielęgniarką
Zajęcia dodatkowe , oraz język angielski i język niemiecki są dla dzieci bezpłatne!
Nauczyciele naszego przedszkola prowadzą bezpłatne koła zainteresowań dla dzieci:
- koło sportowe „ Małe Orły”
- koło muzyczno-taneczne
- koło plastyczne
- koło ekologiczne
- koło zuchowe „ Leśne ludki”
- koło literackie
Organizujemy warsztaty dla rodziców, mając na uwadze wzbogacenie ich wiedzy i umiejętności psychologiczno-pedagogicznych.
Realizujemy bogatą ofertę programową, którą w dużej mierze tworzymy, pisząc programy własne, zgodnie z aktualnymi potrzebami środowiska przedszkolnego.
Naszym priorytetem jest dobra jakość pracy, co jest widziane i doceniane przez władze miasta, nasi nauczyciele są wyróżniani Nagrodami Prezydenta za wkład pracy i osiągnięcia.

ZAPRASZAMY DO TRZYNASTKI!

Powierzając nam swoje dziecko, możecie mieć Państwo pewność ,że spotka się ono z życzliwym przyjęciem, serdecznym nastawieniem
i zostanie otoczone opieka, taką jakiej wymaga. Chętnie nawiążemy współpracę z rodzicami, by dążyć o ujednolicania metod wychowawczych i współdziałać dla dobra dziecka, bo ono jest dla nas najważniejsze.
Miło nam, że zechcieli Państwo poświęcić swój czas i uwagę aby zapoznać się z naszą ofertą.

Do zobaczenia w Bajkowym Przedszkolu!